محصولات حفاظت در برابر سرج

سرج ارستر شبکه برق فشار ضعیف

این مدل از سرج ارسترها برای خطوط برق فشار ضعیف و در تابلوهای برق اصلی و فرعی بکار می روند. کار این سرج ارسترها از بین بردن ولتاژ اضافه و انحراف جربان صاعقه یا سوییچینگ به زمین در شبکه است. در حالت عادی به صورت مدار باز در مدار هستند و به محض عبور سرج از شبکه، اتصال کوتاه کرده و اضافه ولتاژها و جربان ها را زمین می کند.

سرج ارستر شبکه دیتا و سیگنال(جریان ضعیف)

سرج ارستر دیتا یا انتقال داده در سیستم های جریان ضعیف و به منظور محدود کردن ولتاژ ولتاژ و انجراف جریان در این سیستم ها بکار می رود. انواع برقگیر یا سرج ارستر دیتا را می توان به صورت کاملا کاربردی و بر اساس نیاز مشتریان و یا حتی متناسب با تجهیزات دسته بندی کرد. بنابراین برای انتخاب سرج ارستر مناسب نیاز است که تجهیزات مورد حفاظت شناسایی شوند.

سرج ارستر فتوولتاییک (خورشیدی)

سرج ارستر فتوولتاییک در سیستم های خورشیدی به منظور حفاظت از تجهیزات سیستم خورشیدی در برابر صاعقه و سرج بکار می روند. این تجهیزات معمولا قبل از اینورتر نصب می شوند.

اسپارک گپ

اسپارک گپ (Spark Gap) از دو الکترود تشکیل شده است که توسط یک شکاف که معمولا با یک گاز مانند هوا یا هگزا فلوراید گوگرد پر شده است از یکدیگر جدا شده اند. اسپارک گپ در حالت عادی قطع می باشد و در صورت بروز صاعقه در کسری از ثانیه دو شبکه را همبند می کند. کاربرد آن برای همبندی است.