oxinraad.com surgearrestershabake yek - سرج ارستر شبکه

سرج ارستر شبکه : امروزه می‌توانیم ردپای داده‌های دیجیتالی و اطلاعات مجازی را در همه حوزه‌های زندگیمان ببینیم! چنانچه گردشی در سطح شهر داشته باشیم، خیلی کمتر از گذشته با پول فیزیکی برخورد می‌کنیم! انتقال وجوه از طریق کارت یا موبایل انجام شده که همین امر به اهمیت زیاد این اعداد و ارقام غیر فیزیکی اشاره دارد.

از خرید نیازمندی‌های روزانه گرفته تا حساب کردن کرایه تاکسی، از خرید و فروش سهام گرفته تا پرداخت قبوض آب و برق، از احراز هویت گرفته تا ثبت نام در دانشگاه یا از حضور در کلاس‌های درس گرفته تا انجام بسیاری از وظایف روزمره مشاغل (در کنار صدها مثال دیگر) امروز بواسطه فضای مجازی، شبکه‌های کامپیوتری و سرورها انجام می‌پذیرد .

در نتیجه اینکه به عنوان یک درگاه ارتباطی مهم لازم است تا برای افراد یا مجموعه‌های گوناگون همواره باز و ایمن بوده و در برابر تهدیدات محیطی مقاوم باشد .

به همین دلیل است که برای حراست از اینچنین محصولاتی در برابر تغییر ولتاژهای ناگهانی حاصل از صاعقه (که از قضا بسیار حساس بوده و ممکن است که به نابودی اطلاعات ذخیره ‌شده بر روی هارد دیسک‌های یک شبکه منجر شود) نیازمند لایه‌ دفاعی مخصوصی هستیم .

 

oxinraad.com surgearrestershabake se - سرج ارستر شبکه

سرج ارستر شبکه

سرج ارستر شبکه به عنوان این واسطه، محصولیست که به منظور حراست از شبکه های کامپیوتری، مخابراتی و رادیویی در برابر رعد و برق مورد استفاده قرار می‌گیرند . چنانچه قصد بررسی دقیق‌تر این محصولات را داشته باشیم می‌توانیم بگوییم که سرج ارستر ها در برابر صاعقه از خطوط RF، دوربین‌های مداربسته تحت شبکه و کابل‌های سری CAT5 و CAT6 محافظت می‌کنند!

تفاوت سرج ارسترهای CAT5 و CAT6

از نظر الکتریکی باید گفت که بین Cat 5 و Cat 6 تفاوت محسوسی وجود نداشته و می‌توان Cat 5 را بر روی کابل ارستر Cat 6 نیز نصب نمود و در عین حال سرعت بالایی نیز از آن گرفت، با این حال سیم ارستر Cat 6 بزرگتر بوده و امکان قرارگیری آن در کنار کانکتور ارستر Cat 5 موجود نیست .

اما در بین تفاوت‌های این دو سری محصول به عنوان سرج ارستر شبکه می‌توان به نگهداری سیم در یک خط مستقیم توسط Cat 5 و فعالیت آن به صورت متناوب در Cat 6 اشاره کرد. در تکمیل این توضیحات جای دارد به این نکات هم اشاره کنیم که ارسترهای Cat 6 به دلیل داشتن رشته‌های ضخیم و یک سیم اضافه مانع از برگشت ولتاژ شده و به همین دلیل عملکرد اتصال بهتری دارد .

معرفی یک مدل خاص

با نگاه به محصولات مجموعه OBO در فروشگاه اکسین رعد می‌بینیم که محصولات فراوانی از زیرمجموعه سرج ارستر شبکه وجود دارند که هریک برای محافظت از سامانه‌ای خاص با شاخصه‌هایی از پیش تعیین شده وجود دارند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به سرج ارستر دوربین مداربسته برای کابل سرج ارستر OBO مدل ND CAT6A/EA که با کد ۵۰۸۱۸۰۰ شناخته می‌شود اشاره کرد .

 

oxinraad.com surgearrestershabake do - سرج ارستر شبکه

از این محصول به طور خاص در شبکه های پرسرعت با اترنت GBit 10، ۱۰/۱۰۰ Mbit، دارای PoE، شبکه های مخابراتی ISDN و دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده شده و بدین واسطه از تجهیزات مذکور که علاوه بر ساختار فیزیکیشان، محتوای هریک نیز مهم و حائز اهمیت است محافظت می‌کند .

دسته بندی براساس استاندارد IEC61643

Type 2+3

ناحیه حفاظتی

1 → 3

محدوده دما کارکرد

-40 الی+80
ابعاد

93.6* 48.7* 25.5 mm

درجه حفاظتی

IP10

ولتاژ حفاظتی (KV)

0.7

جریان نامی و کل تخلیه سوییچینگ

1 و 7 (8/20) کیلوآمپر

فرکانس این محصول از نقطه نظر فنی کمتر- مساوی ۵۰۰ MHz بوده و قادر به پشتیبانی اختلاف پتانسیلی بالاتر از ۷۰۰ ولت می‌باشد. همخوانی با شبکه های پرسرعت،  وجود سوکت RJ45، وجود بدنه فلزی، وجود ارتینگ تجهیز توسط ریل و کابل، سطح محافظتی پایین در جریان بار زیاد، نصب سریع و آسان ریلی DIN مطابق با استاندارد DinRail، پشتیبانی از جریان اترنت حداکثر یک آمپری و داشتن کلاس کیفی EA یا CAT6A از جمله ویژگی‌های شاخص این محصول است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد .

 

سخن پایانی

با عنایت به تنوع بالای این محصولات و همچنین کاربری‌های متعددی که در نظر مشتریان بالقوه این محصولات است، خرید این محصولات بدون داشتن اطلاعات کافی ممکن است به انتخابی اشتباه ختم شود؛ به همین منظور ما در مجموعه اکسین رعد آماده پاسخگویی به سوالات شما بوده، ابهامات موجود را برطرف می‌نماییم و ضمن عرضه مشاوره‌‌ای کاربردی تجهیزات مورد نیاز شما را تأمین خواهیم کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.