Oxinraad1 - خرید صاعقه گیر

خرید صاعقه گیر : در گذشته‌های نچندان دور، اموری که انسان‌ها به منظور حراست از خود و دارایی‌هایشان در برابر رعد و برق انجام می‌دادند بسیار ساده و آسان‌تر از امروز بود؛ جایی که همه دغدغه این افراد حفظ سلامت فیزیکی خود و ماتعلقاتشان از جمله خانه، احشام، مزارع و … بود و بس!
این در حالیست که امروزه علاوه بر هراس از خسارت‌هایی فیزیکی نظیر آتش سوزی یا برق گرفتگی اشخاص، مسأله از دست رفتن داده‌های دیجیتالی نیز مطرح می‌باشد که به مراتب می‌توانند ارزش مادی بیشتری نسبت به کالاهای مذکور داشته باشند .

اگرچه به نظر می‌رسد که سطح فناوری امروز، ما را در مقایسه با نیاکانمان در برابر رعد و برق در مصونیت بیشتری قرار داده است، اما فراموش نکنید وجود رشته‌های رسانا در هر خانه (سیم کشی ساختمان)، ارتفاع بلند سازه‌ها، ساخت ابنیه مختلف از نما یا لایه‌های درونی فلزی و خانه‌سازی در مناطق خطرناک با زمینه حادثه آفرینی سبب شده است تا امروزه به سازوکاری نیاز داشته باشیم که از ما در برابر این پدیده جوی محافظت کند .

خرید صاعقه گیر

صاعقه‌گیرها به عنوان واسطه‌هایی که از ضرورت وجود آنها سخن گفتیم، با علم اینکه ابرها از کوتاه‌ترین فاصله خود با سطح زمین انرژیشان را خالی می‌کنند، محصولاتی هستند که در بالاترین قسمت سازه‌ها قرار گرفته و به حراست از آن‌ها می‌پردازند . استفاده از این محصولات در ساختمان‌های بلند (10 متر و بیشتر) ، ساخته شده در شهرهای باران خیز و همچنین سازه‌هایی در مناطق کوهستانی الزامیست؛ با این حال چنانچه فردی قصد حراست از ساختمان تحت تملک خود را داشته باشد می‌تواند پس از مشورت با کارشناسان این حوزه، محصول مورد نظر خود را مانند نحوه انتخاب سرج ارستر یا صاعقه گیر الکترونیکی خریده و نصب آن را به کارشناسانی نظیر تکنسین‌های مجموعه اکسین رعد بسپارد .

در همین رابطه همکاران بنده در واحد فروش پس از شرح تفاوت‌های صاعقه‌گیر فعال و غیرفعال و همچنین طرح سوالاتی در خصوص سازه مورد نظر یا سطح انتظار کارفرما از سرج ارستر ، نمونه مطلوب را پیشنهاد داده و بدین ترتیب خرید صاعقه گیر با نصب و آزمون آن همراه می‌شود .

Oxinraad2 - خرید صاعقه گیر

به یاد داشته باشید که صاعقه‌گیرها مانع از آسیب رسیدن به یک ساختمان و ساکنین آن شده، مانع بروز خطا در ارسال و دریافت اطلاعات می‌شود، مانعِ از کار افتادگی و توقف ماشین‌آلات و دستگاه‌های مختلف در هنگام بروز صاعقه می‌گردند و سیستم‌های الکترونیکی را از چالشی سخت در امان نگه می‌دارند، در نتیجه خرید صاعقه‌گیر هزینه‌ای به مراتب کمتر از خسارات احتمالی فقدان خود در پی دارد .

صاعقه‌گیرهای فعال و غیرفعال به زبان ساده

در تشریح موارد فوق به زبان ساده می‌توان گفت که صاعقه‌گیر غیر فعال در حقیقت میله‌ای نوک تیز است که در بلندترین بخش یک ساختمان نصب شده و به دلیل داشتن ارتفاع بیشتر نسبت به سایر نقاط این سازه، رسانایی الکتریکی زیاد (با مقاومت کم) و داشتن سطح مقطع کم (نوک تیز بودن) به محل مناسبی برای برخورد رعد و برق تبدیل می‌شود .

لازم به ذکر است که این وسیله فضای مناسبی را برای برخورد رعد و برق به وجود می‌آورد، اما این بدان معنا نیست که صاعقه حتماً به آن برخورد خواهد کرد! در نتیجه اینکه زمینه برای طراحی و ساخت صاعقه‌گیرهای اکتیو یا فعال فراهم شده است!

Oxinraad4 - خرید صاعقه گیر

صاعقه‌گیرهای فعال در حقیقت خاصیت جذب رعد و برق را دارند، بدین ترتیب که با عوض شدن شرایط جوی و ابری شدن آن، سنسورهایی در حالت آماده باش قرار می‌گیرند! از آنجایی که چند لحظه پیش از اصابت رعد و برق با یک نقطه، چگالی بارهای الکتریکی در آن زیاد می‌شود، صاعقه‌گیر اکتیو با یونیزه کردن هوا (انتشار بارهای مخالف رعد و برق در اطراف خود) شانس برخورد با نقطه کنترلی و مورد نظر را افزایش داده و بدین ترتیب آن را جذب و مهار می‌کند .

چند نکته مهم در خرید صاعقه گیر و نصب آن

• پرواضح است که برای دفع بار ناخوانده نیازمند سامانه ارت هستیم، حال اینکه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی لازم است تا خطوط برق بواسطه ارستر به خط ارت متصل شود .
• ابعاد و اندازه‌های کابل‌ها در نواحی مختلف بسیار مهم و حساس می‌باشد (مثلاً طول سیم ورودی برق به تابلو تا ارستر و از ارستر به شینه هم پتانسیل که باید از نیم متر کمتر باشد) در نتیجه باید توجه ویژه‌ای به آن شود .
• با توجه به اینکه صاعقه‌گیر و سرج ارسترها هریک شیوه خاصی برای دفع خطر دارند (به ترتیب ارتباط مستقیم با صاعقه و از بین بردن افزایش ناگهانی ولتاژ ناشی از نوسانات) وجود هماهنگی میان این عناصر از اهمیت زیادی برخوردار است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.